„Tropikalny koktajl na przyjęcie urodzinowe dla dzieci”

0

Tropikalny koktajl na przyjęcie urodzinowe dla dzieci”

Przygotowanie imprez urodzinowych dla dzieci to duże wyzwanie organizacyjne dla rodziców.
Aby przyjęcie urodzinowe udało się i przede wszystkim były zadowolone z niego dzieci oraz goście którzy na nie przybywają powinniśmy zorganizować pomysłowe i kolorowe napoje owocowe.

Prostym pomysłem a zarazem bardzo oryginalnym jest przygotowanie dla najmłodszych dzieci tropikalnego koktajlu z egzotycznych owoców. Bardzo smacznym napojem jest koktajl w stylu karaibskim na który z pewnością zwrócą uwagę dzieci, ponieważ nawiązuje do filmów i bajek z tego dalekiego zakątka świata.
Koktajle sylwestrowe
Do przygotowania koktajlu tropikalnego niezbędny będzie w naszej kuchni soczysty arbuz i jedna dojrzała marakuja oraz woda mineralna niegazowana. Wszystkie owoce myjemy i z arbuza oraz marakui usuwamy pestki łyżeczką. Kolejnym krokiem jest pokrojenie arbuza w kostki i wraz z marakują wkładamy owoce do blendera dodając pół szklanki wody niegazowanej mineralnej.

Pamiętajmy, że owoc arbuza zawiera w sobie dużo wody i będzie bardzo soczysty w połączeniu z marakują. Wszystko razem miksujemy na aksamitną konsystencje łącznie z wodą i uzyskujemy pyszny tropikalny koktajl.

Jest to porcja dla dwóch osób, jeżeli na przyjęcie urodzinowe zaprosimy więcej osób to oczywiście zwiększamy proporcje razy dwa lub trzy w zależności od ilości porcji które chcemy przygotować.

Następnie warto zakupić kolorowe szklanki i słomki oraz dekoracyjne urodzinowe ozdoby do napojów np. hawajskie parasolki które wraz z koktajlem będą pięknie prezentowały się na stole. Tropikalny koktajl ze świeżych owoców to ciekawe urozmaicenie przyjęcia urodzinowego oraz bardzo aromatyczny i orzeźwiający napój dla najmłodszych smakoszy.

Related Posts